تفاوت لینک سازی داخلی و خارجی

بهترین سایت بک لینک با کیفیت

تفاوت لینک سازی داخلی و خارجی

۱۱ بازديد ۰ ۰ ۰ نظر

مبحث لینک سازی به دو بخش اصلی لینک سازی داخلی و خارجی تقسیم میشود که تفاوت های مهمی با هم دارند. لینک سازی داخلی یعنی ایجاد بک لینک میان صفحات یک سایت. یعنی اگر صفحه ای از سایت شما به صفحه ای دیگر از سایت شما لینک داده باشد لینک داخلی ایجاد شده است ولی اگر لینک از سایت دیگری به یکی از صفحات سایت شما ایجاد شده باشد یک لینک خارجی یا بک لینک برای شما ایجاد شده است.

در این مقاله بیشتر به مفاهیم لینک سازی خارجی میپردازیم ولی با مطالعه مقاله لینک سازی داخلی چیست میتوانید با مفاهیم و تکنیک های مرتبط با آن بیشتر آشنا شوید. مزایا و تفاوت لینک سازی داخلی و خارجی

برای اینکه یک استراتژی قوی SEO برای وب سایت داشته باشید، باید تفاوت بین یک لینک داخلی و یک لینک خارجی را درک کنید و همچنین می توانید راهکارهای SEO خود را بهبود بخشید. استفاده از لینک های داخلی و خارجی مرتبط در سایت شما در نهایت باعث بهبود بازدید و رتبه سایت شما خواهد شد.
لینک های داخلی در مقابل لینک های خارجی

لینک داخلی، همچنین به عنوان لینک های ورودی نامیده می شوند، لینک هایی است که خواننده را به صفحه هدف در وب سایت شما هدایت می کند، در حالی که یک لینک خارجی است که خواننده را به یک صفحه معتبر در وب سایت دیگری هدایت می کند. لینک های خارجی ممکن است به نظرغیر قابل درک باشند – درواقع در این حالت مشتریان با کلیک بر روی لینک های شما به صفحات دیگر سایتتان منتقل نمی شوند.
با این حال، پیوند به سایت های قابل اعتماد به شما کمک می کند که به نظر می رسد یک مجوز قانونی است و می تواند به Google کمک کند آنچه را که محتوای شما در مورد اهداف جستجوگرفته است، تشخیص دهد.
مهم این است که به خاطر بسپارید که سایت های دیگر برای شرکت های مختلف می توانند لینک های خارجی خود را به وب سایت خود نیز در محتوای خود ارائه دهند. به عنوان مثال، اگر شما یک پست وبلاگ با محتوای مفید منتشر می کنید، یک شرکت دیگر می تواند به آن به عنوان یک منبع برای وبلاگ خود لینک کند. این نوع لینک ها به سایت شما کلیدی هستند، زیرا رتبه بندی خود را در الگوریتم جستجوی گوگل افزایش می دهند.

 

مزایای لینک های داخلی

پیوندهای داخلی در یک صفحه وب به بیننده کمک می کنند تا با وب سایت شما در تماس باشد. این ممکن است آنها را تشویق به تبدیل شدن به یک مشتری ثابت یا دنبال کننده کند. این پیوندها برای بینندگان بیشتر در دسترس هستند و باعث افزایش اقتدار صفحات وب و سایت شما می شوند. لینک های داخلی اغلب به عنوان یک تماس استفاده می شود. به عنوان مثال، آنها ممکن است بیننده را برای خواندن بیشتر در مورد یک موضوع با کلیک کردن بر روی لینک داخلی بیفزایند، یا از یک بیننده بخواهید با شما تماس بگیرد یا یک بازدید را برنامه ریزی کند.
دیدگاه وب سایت شما و رتبه بندی آن در موتور جستجو می تواند با اضافه کردن لینک های داخلی بهبود یابد. متن پیوند، باید یک گروه خاص و توصیفی از کلمات باشد که به یک موتور جستجوگر کمک می کند تا صفحه وب خود را بهتر بشناسد یا درک کند. لینک های داخلی به یک ربات کمک می کند صفحات دیگر وب سایت خود را نیز پیدا کند. یک صفحه وب که به راحتی حرکت می کند – برای کاربران و ربات های موتور جستجو – به درستی فهرست می شود. این به این معنی است که صفحه وب به صفحات وب موتور جستجو اضافه خواهد شد تا سایت شما بتواند پیدا شود.

 

مزایای لینک های خارجی

کیفیت و کمیت لینک های خارجی که شما از آن استفاده می کنید. اضافه کردن لینک های قابل اعتماد و اطلاعاتی با کیفیت بالا به صفحات شما، باعث افزایش اعتبار وب سایت شما می شود، در حالی که اضافه کردن لینک های با کیفیت پایین به سایت شما آسیب می رساند. پیوند به وب سایت های خارجی به رتبه صفحه شما صدمه نخواهد زد مگر اینکه محتوای مربوطه که به آن لینک می کنید از سایت های معتبری وارد شود. یک پیوند خارجی ارزشمندتر است اگر آن را به صفحات محبوب و مرتبط مربوط کند که بسیار رتبه بندی شده و مربوط به محتوا در صفحه وب شما است. لینک های خارجی ارزشمند نیز با فراهم کردن یک بیننده با مراجع، به بهبود قابلیت وب سایت شما کمک می کنند.
هر زمان که شما به یک سایت دیگر لینک می کنید، آن سایت متوجه می شود که شما به آنها پیوند دارید. پس از آن، آنها با پیوند دادن به سایت شما در محتوا، به نفع خود بازگشت می کنند. لینک های خارجی، گاهی اوقات به عنوان لینک های خروجی از وب سایت های دیگر که به سایت شما پیوند دارند، بیشتر اعتبار سایت شما را بهبود می بخشد، زیرا آنها ثابت می کنند که محتوای شما ارزشمند است. پیوندهای خارجی یک راه عالی برای دسترسی، ایجاد ارتباطات و گرفتن محتوای شما خارج از سایت شما هستند. این نوع لینک خارجی یک منبع عالی ترافیک رایگان برای وب سایت شماست و همانطور که در بالا ذکر شد، عنصری حیاتی از الگوریتم موتور جستجو گوگل است.

 
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.